Útoky v Bombaji mají podle opravených údajů 174 obětí

Atentáty v indické Bombaji si podle opravených údajů vyžádaly 174 obětí. Úřady přiznaly, že některé mrtvé počítaly omylem dvakrát - a došly tak původně až k číslu dvě stě. Zraněno bylo podle nových čísel 240 lidí. Mezi mrtvými je také nejméně pět Američanů. Prezident George Bush už vyjádřil Indii podporu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osvobozování hotelu Tádžmahal

osvobozování hotelu Tádžmahal | Zdroj: ČTK

"Terorismus nebude mít poslední slovo. Indové jsou nezlomní, Indové jsou silní." To říká prezident Bush a slibuje jejich vládě plnou podporu a spolupráci amerických bezpečnostních sil.

Situaci po teroristických útocích Američané pečlivě monitorují a snaží se zajistit, aby byli všichni občané Spojených států v Indii v bezpečí. Po celou dobu od útoků dostává informace také nově zvolený prezident Barack Obama, který George Bushe vystřídá v Bílém domě v lednu.

Záchranné práce v Bombaji ještě neskončily, stále se prohledávají sutiny a trosky luxusního hotelu Tádžmahal, který se stal jedním z deseti cílů teroristů. Právě tam by se mohly najít další oběti.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme