Útoky v Sýrii musí mířit jen na Islámský stát, řekl Hollande Putinovi

V Paříži se dnes sešli francouzský prezident François Hollande, německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin, aby projednali nejnovější vývoj syrské krize. Hollande znovu zopakoval, že si dovede představit jednání o budoucnosti Sýrie i se členy současné syrské vlády, ale bez prezidenta Asada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande a ruský prezident Vladimir Putin před jednáním v Paříži | Zdroj: Reuters

V souvislosti s ruskou vojenskou přítomností v Sýrii francouzský prezident zdůraznil dvě podmínky – bombardování pozic Islámského státu a ne povstalců. A také ochranu civilního obyvatelstva.

Hollande také navrhl uspořádání konference OSN o situaci v Sýrii, podobné té, která proběhla v únoru minulého roku v Ženevě.

Rusko tvrdí, že zničilo jedno z velitelských center Islámského státu v Sýrii

Číst článek

Rusko ve čtvrtek přiznalo, že kromě pozic organizace Islámský stát útočí také na další "teroristické organizace". Podle USA i syrských pozorovatelů ale nálety míří mimo jiné na umírněnou protiasadovskou opozici, kterou podporuje Západ.

Do sídla hlavy francouzského státu dorazil i ukrajinský prezident Petro Porošenko - ten s trojicí Hollande, Merkelová a Putin jedná o vývoji krize na východě Ukrajiny.

Ruské letecké údery v Sýrii | Foto: Michal Jindra

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme