Uvažujeme o uvalení embarga na všechny, kteří obchodují se Severní Koreou, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump informoval v neděli na svém twitterovém účtu, že Spojené státy zvažují uvalení embarga na všechny země, které obchodují se Severní Koreou. Učinil tak v reakci na nedělní severokorejský nukleární test. Prezident také odmítl vyloučit případný útok na KLDR.

Washington (Aktualizováno: 22:46 3. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump.

Americký prezident Donald Trump. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

KLDR v neděli provedla patrně zatím svůj nejzávažnější jaderný test, když vyzkoušela vodíkovou bombu, která by mohla být použita v hlavici mezikontinentální balistické střely.

Podle světových médií už americkému prezidentovi dochází trpělivost s nerozhodným postojem světového společenství vůči KLDR. V jednom ze svých dnešních tweetů poznamenal, že politika ‚appeasementu‘ vůči KLDR nebude fungovat.

V pozdějším příspěvku napsal, že USA zvažují možnost přerušit veškerou obchodní výměnu všem zemím, které obchodují se Severní Koreou. Trump v tweetu nejmenoval přímo Čínu, která je příjemcem více než 90 procent veškerého severokorejského exportu.

Dalšími obchodními partnery jsou podle serveru Businessinfo Singapur, Indie nebo Rusko. Evropská unie je podle dat z minulého roku na devátém místě.

Trump dnes také zavítal do kostela poblíž Bílého domu, aby se pomodlil za oběti bouře Harvey na jihu USA. Při té příležitosti podle agentury Reuters odpověděl na otázku, zda USA na KLDR zaútočí – dle jeho slov se 'prý uvidí'.

V neděli večer varoval americký ministr obrany James Mattis, že jakékoli ohrožení území Spojených států nebo jejich spojenců se setká s masivní vojenskou reakcí. USA mají k dispozici mnoho vojenských možností a americký prezident Donald Trump chce být informován „o každé z nich“, dodal šéf Pentagonu na tiskové konferenci před Bílým domem, když hovořil o možnostech reakce na ohrožení ze strany Severní Koreje.

ČTK, Marie Jakšičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme