Už čtvrtým dnem se příměří na východní Ukrajině víceméně respektuje

Od vyhlášení příměří na východní Ukrajině uplynuly už čtyři dny a všechny strany klid zbraní v zásadě dodržují. Ještě dnes by si ukrajinská strana a proruští povstalci měli vyměnit přes tři desítky zajatců a do konce týdne dalších téměř 900.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Relativního klidu během příměří využívají zejména obyvatelé východoukrajinských měst | Zdroj: Reuters

Až na výbuchy v zóně doněckého mezinárodního letiště je situace na východě Ukrajiny mnohem klidnější než před vyhlášením příměří.

„Zastavení palby se vcelku dodržuje, i když dochází k incidentům, ze kterých se obě strany obviňují navzájem. Jsme ale znepokojení zprávami, podle kterých ukrajinští bojovníci koncentrují velké množství těžkých zbraní v oblasti Děbalceva,“ oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

První odhady válečných škod vyčíslil Kyjev na 8 miliard dolarů. Chce se soudit s Moskvou

Číst článek

Relativního klidu využili obyvatelé Luhansku k úklidu ulic od trosek domů a nevybuchlé munice. V Doněcku zase městské služby opravují poškozené elektrické a vodovodní sítě. Část metropole Donbasu přesto zůstává bez vody a proudu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme