Už osm dětí se ve Francii nakazilo krvácivým průjmem

Jedno z osmi dětí, které se v severní Francii nakazily krvácivým průjmem, je ve vážném stavu. Podle lékařů se jedná o infekci spojenou s variantou bakterie E.coli, která v Německu způsobila onemocnění více jak tří tisíc osob, z nichž 37 zemřelo. Příčinou pravděpodobně byly zmrazené karbanátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrový karbanátek | Foto: Corel GALLERY

Čtyřleté dítě bylo převezeno do nemocnice v Lille ve vážném stavu, z osmi nakažených dětí zůstávají v nemocnici tři, dalších pět bylo propuštěno.

Zdrojem nákazy byly s největší pravděpodobností karbanátky z hovězího masa, které prodává obchodní řetězec Lidl. Podle laboratorních testů ale nemají případy ze severu Francie stejný původ jako v Německu. Maso se z Francie mohlo dostat i do jiných zemí Evropské Unie.

Mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Dušan Spáčil Radiožurnálu řekl, že české úřady už od orgánů Evropské unie informaci o možné nákaze bakterií E.coli ve Francii dostaly.

„Podle informací od generálního ředitelství Zdraví a ochrany spotřebitele je podezřelou komunitou mražené mleté maso. Zdroj kontaminace však zatím nebyl laboratorně potvrzen,“ řekl mluvčí potravinářské inspekce.

Zatím podle něj nejsou ani žádné poznatky o tom, že by byl výrobek distribuován mimo území Francie. „Státní zemědělská a potravinářská inspekce zatím nemá informace o tom, že by se podezřelé maso dostalo i na území České republiky,“ uvedl.

Jan Šmíd, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme