Už osm obětí srážky vlaků v Belgii

Minimálně osm lidí zahynulo při srážce dvou vlaků nedaleko Bruselu. Belgická agentura Belga uvádí, že mrtvých je už dohromady dvanáct, ale ostatní zdroje mluví o osmi zabitých pasažérech. Železniční havárie se stala asi 26 km od Bruselu na trase do univerzitního města Leuvenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba vlaky jely zatím z neznámých důvodů proti sobě po jedné koleji. Havárie byla proto nevyhnutelná. Mluvčí belgické železnice řekl, že jeden z vlaků byl prázdný, ale ve druhém bylo asi 80 - 150 lidí cestujících za prací. Mezi mrtvými je i řidič prázdného vlaku, jehož vinou se havárie stala, protože jel po špatné koleji. Mluvčí belgických drah dodal, že strojvedoucí prázdné soupravy si zřejmě nevšiml signalizace. Teprve vyšetřování ukáže, zda to byl skutečně on, kdo zavinil srážku vlaků. Na místo havárie se mezitím sjeli sanitní vozy a záchranáři, aby pomohli desítkám zraněných lidí. Jelikož není k dispozici seznam pasažérů, mluvčí železnice neví, kolik lidí se přesně může v troskách nacházet.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme