Už po víkendu dostanou Poláci postižení záplavami od státu první finanční pomoc

Polsko počítá škody po povodních. Už se podařilo shromáždit první peněžitou pomoc pro postižené oblasti i konkrétní lidi. Poláci, kteří přišli kvůli povodním o majetek nebo mají poškozené domy, mohou už po víkendu čekat pomoc od státu. Slíbil jim to vicepremiér Grzegorz Schetyna:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid po povodni | Zdroj: ČTK

"Už v pondělí uvolníme peníze a lidé postižení povodní mohou dostat první příspěvky," oznámil vicepremiér. Zatím ale neupřesnil v jaké výši. Prezident Lech Kaczyński posílá v přepočtu více než půl miliónu korun na opravu šesti poničených škol ve městě Ropczyce - vodou nejvíce postižené oblasti.

Povodně také na chvíli utlumily trvalé rozepře mezi vládou a prezidentem. "Budeme plně spolupracovat s kabinetem. V takových situacích musí táhnout Polsko za jeden provaz," dodal zástupce prezidentské kanceláře.

V Polsku bylo od začátku týdne poničeno na dvanáct set domů. Evakuováno bylo přes šest set obyvatel a jeden člověk utonul.

Přečtěte si také:
Hladiny řek na Moravě klesají, obce za pomoci vojáků likvidují škody
Třetí stupeň povodňové aktivity je pouze na Blanici u Husinecké přehrady
Hladiny řek na Moravě klesají, obce za pomoci vojáků likvidují škody
Třetí nejhorší povodně, vláda slíbila peníze
Počet obětí záplav na Moravě dále stoupl
Do kraje míří finanční pomoc i vojáci

Petr Vavrouška, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme