Už týden nestaví v Mohuči rychlíky. Německé dráhy trápí nedostatek personálu

Největšího německého přepravce Deutsche bahn trápí nedostatek zaměstnanců. Už týden kvůli němu nestaví rychlíky na nádraží v Mohuči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý vlak | Foto: Jan Rosenauer

Na většině německých nádraží panuje během prázdnin větší ruch než obvykle, nádraží v Mohuči připomíná dům duchů. Více než polovina technických zaměstnanců je na dovolené nebo nemocenské. Vlaky proto nádraží v Mohuči míjejí.

Cestující nemají pro současný stav pochopení. Situaci považují za neuvěřitelnou.

Případ v Mohuči nemusí být zdaleka ojedinělý. Německé dráhy se potýkají s nedostatkem výhybkářů. Jejich proškolení trvá 7 měsíců. V příštích 5 letech má přitom odejít do penze 20 procent technického personálu.

Chaos zasahuje i do politiky

Německé dráhy kvůli situaci svolaly na dnešek mimořádné krizové zasedání. Chaos na železnici se mezitím stal žhavým tématem německé předvolební kampaně. Politici mluví o mezinárodní ostudě. Cestující se podle nich staly rukojmím špatného managementu Deutsche bahn.

Vedení se hájí, že muselo v minulých letech drasticky snižovat počet zaměstnanců kvůli vstupu společnosti na burzu.

Primátor Mohuče žádá nápravu do konce týdne. Podle něj je nemožné, aby společnost s třemi sty tisíci zaměstnanci a loňským ziskem ve výši jedné a půl miliardy eur nedokázala situaci vyřešit.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme