Uzbecká vláda potvrdila smrt prezidenta Karimova. Informace jsou oficiální

Ačkoliv smrt Islama Karimova doprovázely zmatečné informace, uzbecká vláda konečně vydala oficiální zprávu o prezidentově úmrtí. Na odpoledním zasedání turecké vlády vyslovil soustrast uzbeckému národu premiér Binari Yildirim, který řekl, že Karimov zemřel. Odpoledne Karimovovu smrt oznámila také ruská agentura Interfax s odvoláním na uzbeckou vládu, vzápětí ale zprávu stornovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzbecký prezident Islam Karimov | Foto: Brendan Smialowski | Zdroj: ČTK

O smrti Islama Karimova dnes s odvoláním na tři diplomatické zdroje v Taškentu informovala agentura Reuters. Podle informací dostupných z Twitteru už Karimovo tělo dorazilo do prezidentova rodného města Samarkand. Pohřeb se tu bude konat v sobotu.

Zřejmě kvůli možným nepokojům a příletu státních návštěv navíc uzbecká vláda uzavřela letiště v Samarkandu pro civilní provoz.

Zatím není jasné, kdo autoritářského prezidenta, který Uzbekistánu nepřetržitě vládl od roku 1989, nahradí. Ve hře jsou příslušníci jeho rodiny, politické špičky nebo představitelé silových resortů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme