V Afghánistánu onemocněli další Britové, naši nabízejí pomoc

Česká polní nemocnice v afghánském Kábulu nabídla pomoc britským kolegům v Bagrámu stíhaným neznámou chorobou. V britské polní nemocnici onemocnělo už 40 vojáků - ti si stěžují na horečku, průjem a zvracení. Část z nich byla už dříve evakuována do Velké Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

britský voják | Foto: ČTK/AP

Nemocnice v Bagrámu, který leží asi 50 kilometrů severně od Kábulu, byla kvůli šířící se epidemii v minulých dnech uzavřena a 333 osob je v karanténě. Podle odborníků se jedná o formu střevního kataru.

Příslušníci naší vojenské polní nemocnice jsou v pořádku. Jak mohou svým britským kolegům pomoci, to Radiožurnálu řekl mluvčí náčelníka generálního štábu Vladimír Palán. "V případě potřeby půjde například o vyslání pohyblivé části nemocnice k podpoře britského zdravotnického zařízení. Přestože čeští, britští a němečtí specialisté pokračují v zjišťování původu a diagnostice nemoci, není podle plukovníka Jindřicha Sitty (šéfa naší polní nemocnice v Afghánistánu) situace tak vážná."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Palán o pomoci Britům

Nehledě na tyto potíže začala na východě země nová bojová operace proti teroristům. Podle britského velitele spojeneckých sil generála Lanea bylo do boje proti nepřátelským ozbrojencům nasazeno tisíc vojáků mezinárodních koaličních jednotek. Vojáci byli do východoafgánské provincie Paktíja vysláni po včerejším útoku na australskou ozbrojenou hlídku, za kterým zřejmě stáli bojovníci teroristické skupiny Al-Káida a dřívějšího afghánského vládního hnutí Taliban.

Viktorie Hošková, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme