V Afghánistánu padl do rukou únosců další německý občan

Další německý občan padl do rukou afghánských únosců. Informaci už potvrdilo ministerstvo zahraničí v Berlíně. Jde o muže, který se v Afghánistánu narodil a má dvojí občanství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci v Afghánistánu | Foto: AFP

"Spolková vláda vychází z toho, že se jedná o únos s kriminálním pozadím," řekl mluvčí ministerstva zahraničí Jens Plötner.

Podle serveru Welt.Online zmizel 33letý Němec v Kábulu už 25. července. Unesený muž disponuje afghánským i německým pasem a živí se coby obchodník.

Podle expertů jsou únosy v Afghánistánu velmi výnosným byznysem a používá se jich k získání peněz, vydírání i zastrašování. Jak napsal server Spiegel.Online, uzavření jakékoli velké obchodní smlouvy se prakticky neobejde bez jednoho či více únosů.

Německý krizový štáb je nejnovějším případem znepokojen, protože spojení s únosci bylo před několika dny přerušeno. Minulý rok v prosinci odvlekli neznámí ozbrojenci v provincii Herát německého truhláře Haralda Klebera. O jeho osudu není nic známo. Úřady se obávají, že už nežije.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme