V Afghánistánu roste nespokojenost s vládou

Prozatímní afghánská vláda se stává terčem kritiky. Jak z Kábulu uvádí spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, nejen novináři začínají upozorňovat na to, že více než měsíc po nástupu kabinetu Hamída Karzáího ještě nazačali jeho ministerští úředníci pracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

afghánské děti | Foto: ČTK/EPA

Úředníci, kteří sedí často ve velmi vysokých funkcích, jsou zcela nekvalifikovaní a dostali práci jen proto, že jsou příbuzní některého z ministrů. Zaměstnání ve státní správě je dnes v Afghánistánu pokládáno za mimořádně lukrativní. Lidé na ulicích však začínají vyjadřovat nespokojenost. Podle nich se prozatímní premiér Karzáí snaží využít zbývajících pět měsíců, po které má řídit zemi, k tomu, aby si za státní peníze zacestoval.

Obyvatelé jižních a východních provincií dnes vyjádřili značnou nespokojenost nad tím, že premiér, který je nyní ve Spojených státech, nepožádal Američany, aby ukončili bojové akce v Afghánistánu. Karzáí naopak požaduje, aby američtí vojáci zůstali v zemi, dokud nebude zadržen poslední příslušník teroristické organizace Al-Káida.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme