V Afghánistánu se zranil další český voják

Těžké zranění utrpěl dnes v Afghánistánu český voják, dvaatřicetiletý příslušník 2. jednotky výcvikového a poradního týmu. Teď je ve zdravotnickém zařízení na vojenské základně Shank. Odtud bude – až to jeho zdravotní stav dovolí – přepraven vrtulníkem do vojenské nemocnice v Kábulu, kde působí český polní chirurgický tým. Zatím je jeho stav velmi vážný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci si v Afghánistánu vánoční atmosféru příliš užít nemohou | Foto: Ministerstvo obrany ČR, Jindřich Plescher

Jak k incidentu došlo, popsala Radiožurnálu mluvčí generálního štábu české armády Jana Růžičková.

„V dopoledních hodinách byl v afghánské provincii Wandak těžce zraněn příslušník druhé jednotky výcvikového poradního týmu. Stalo se to při plnění úkolů na předsunuté základně Salar, kde došlo k napadení základny protivníkem. Při incidentu utrpěl těžké střelné poranění,“ uvedla mluvčí.

Útočníci napadli základnu, kterou spravuje afghánská armáda. Blízkou vesnicí vede hlavní zásobovací cesta a střelba je tu podle vojáků na denním pořádku.

Češi působí na základně Salar dočasně a učí příslušníky afghánské národní armády bojovat.

Jen před několika dny se dva čeští vojáci v Afghánistánu lehce zranili, když jejich obrněné vozidlo najelo na nastraženou výbušninu.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme