V Albánii končí předvolební kampaň

Albánie se připravuje na další demokratické volby. Už zítra voliči rozhodnou, jakým směrem se nejchudší země Evropy vydá. Předvolební kampaň jim ale příliš velké vodítko pro rozhodování nenabídla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tirana | Foto: World Sites Atlas

Souboj veteránů, hrajících o další přežití, tak budou vypadat letošní volby v Albánii. Vše nasvědčuje tomu, že se bude rozhodovat pouze mezi bývalým prezidentem Sali Berišou, jehož kariéru poznamenal krach pyramidových her v roce 1997, kdy se země dostala do naprostého chaosu, a dosavadním socialistickým premiérem Fatosem Nanem. Mužem, který je obviňován z klientelismu a korupce na nejvyšší úrovni.

"Spojíme Albánii s Evropou," tak znělo jedno z předvolebních hesel Saliho Beriši. Touha po budoucnosti v Evropské unii je vlastní všem politickým stranám zde. Kampaň se ale odehrála na úrovni osobních urážek, bez snahy konstruktivně posunout debatu dále. Albánie tak zůstává zemí na okraji Evropy, s vysokou nezaměstnaností a stranou zájmu zahraničních investorů.

Klára Stejskalová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme