V Aleppu páchají brutální zločiny i povstalci. Dokazují to mnohá videa

Z Allepa obléhaného syrskou armádou přibývá v posledních hodinách také svědectví o zločinech páchaných povstalci. Rebelové se tam podle všeho dopouštějí podobného chování, za které Západ kritizuje režim Bašára Asada. Rusko už proto západní vlády vyzvalo, aby věnovaly pozornost i této stránce občanské války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie, povstalci | Zdroj: Reuters

Na jednom videu rebelové vyvedli na dvorek čtyři neozbrojené muže, z toho dva ve spodním prádle. Ozbrojenci čtveřici přinutili kleknout si, a poté muže rozstříleli desítkami ran z automatických zbraní.

Rebelové zavražděné Syřany označili za příslušníky provládní milice šabíha. Na jiných záznamech povstalci střílejí do těl zabitých policistů, na dalších záběrech zase podobné činy označují za zcela správné.

Mezinárodní organizace Human Rights Watch už toto jednání syrských povstalců označila za válečný zločin. Většinou lidskoprávní skupiny podobně kritizují Asadův režim.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme