V Alpách zahynul další český horolezec. Záchranáři se k němu dostali po dvou hodinách

Při výstupu na rakouskou horu Dachstein zahynul ve středu ráno 31letý český horolezec. Záchranáři se k němu kvůli husté mlze dostali až po dvou hodinách. Příčina neštěstí zatím není známa, uvedla rakouská zpravodajská agentura APA. V posledních měsících už jde o několikátý případ úmrtí českého horolezce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Visutý most (ilustrační foto) | Foto: Petr Vavrouška | Zdroj: Český rozhlas

„Ministerstvo zahraničních věcí může potvrdit, že při výstupu na horu Dachstein zahynul český občan. Celou záležitost v tuto chvíli vyšetřuje rakouská policie, kterou jsme požádali o podrobnosti,“ sdělila pro Zpravodajský web Českého rozhlasu Irena Valentová z českého ministerstva zahraničí.

„Detailnější informace v tuto chvíli k dispozici nemáme, čekáme na policejní zprávu, kterou bychom měli obdržet, jakmile bude vyšetřování ukončeno. S ohledem na špatné počasí v místě této tragédie nebylo vyšetřování pro tuto chvíli uzavřeno,“ dodala Valentová.

Muž podle prvních informací lezl na horu se svým 36letým kamarádem rovněž z České republiky. Starší horolezec se však musel po krátké době vrátit kvůli problémům se zády a 31letý horolezec se rozhodl pokračovat sám.

Kolem desáté hodiny telefonoval svému příteli, že je v pořádku. O půldruhé hodiny později ale viděli členové jedné turistické skupiny padat člověka ze západního hřebene. Okamžitě proto zavolali záchranáře.

Muž se zřítil asi o 200 metrů níže. Kvůli mlze a špatné viditelnosti se však k němu záchranářský vrtulník nemohl dostat. Příčina neštěstí je zatím neznámá. Vzhledem ke špatnému počasí a snížené viditelnosti nemohlo být zahájeno vyšetřování.

Případy úmrtí českých horolezců

V srpnu podlehl v salcburské nemocnici zraněním 25letý český horolezec. O život bojoval téměř měsíc. Muž se zřítil koncem července ze čtyřmetrové skály v rakouských Alpách.

Čech se po večeři v horské chatě v oblasti masivu Dachstein vydal ještě za soumraku na krátkou procházku, při ní se ale zřítil ze čtyřmetrové skalní stěny.

V Alpách zahynuli v polovině srpna během dvou dnů dva Češi. Jednačtyřicetiletý turista zemřel v rakouských Alpách poté, co během výletu s rodinou uklouzl na mokré skále a zřítil se do zhruba osmdesátimetrové hloubky.

Druhou obětí byl 43letý horolezec, který se při výstupu na horu Dom ve švýcarských Alpách zřítil ze severozápadního hřebene do hloubky 150 metrů.

ČTK, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme