V Americe vrcholí přípravy na Den díkůvzdání

O tom, že se v Americe blíží svátek Díkůvzdání, který připadá na čtvrtek, svědčí nejen nákupní horečka v obchodech, ale také tradiční ceremoniál omilostňování krocana v růžové zahradě Bílého domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident George W. Bush | Foto: White House

O tom, že udělovat prezidentské milosti je ošemetná věc by mohl vyprávět jistě nejen prezident Spojených Států. George Bush byl ještě jako guvernér Texasu znám tím, že zločincům promíjel jen zřídka, ale když šlo o krůtu měl rozhodování usnadněno. Tradice pardonování krocanů, která se táhne už od dob George Washingtona nedala rozhodnému prezidentovi mnoho šancí na promýšlení možných provinění vyděšeného ptáka.

Prezident Bush sice chvíli nazýval krůtu krocanem, ale když mu děti přinesli vajíčka, zkušený farmář z Texasu poznal, že má šanci zapsat se do historie jako první prezident, který před dnem díkůvzdání neomilostnil krocana Toma, ale bělostnou krasavaci jménem Katie, která zbytek života stráví na očích obdivovatelů na farmě ve Virginii.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme