V americké Alabamě drží ozbrojený muž už druhý den malého chlapce jako rukojmí

Americká policie se zatím marně snaží dohodnout s ozbrojeným únoscem malého chlapce ve státě Alabama. 65letý únosce se podle nepotvrzených informací amerických médií jmenuje Jimmy Lee Dykes a je to veterán války z Vietnamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie se zatím marně snaží dohodnout s ozbrojeným únoscem malého chlapce ve státě Alabama | Zdroj: Reuters

Únosce zastavil už v úterý školní autobus nedaleko svého bydliště. Vyzval řidiče, aby mu vydal jedno z dětí. Není jasné, jestli k němu měl nějaký vztah. Řidič odmítl, únosce ho zastřelil a pak s sebou odvlekl malého chlapce.

Zabarikádoval se s ním v bunkru na svém pozemku ve venkovské oblasti státu Alabama. Pozemek je stále obklíčený zásahovými jednotkami. Policie se podle prohlášení snaží s únoscem vyjednávat, ale zatím bezvýsledně.

Sousedi uvádějí, že muž je mimořádně agresivní a paranoidní. Samotný útok popsal agentuře AP místní pastor Michael Senn:

„Ten muž skočil do školního autobusu a nařídil dětem, aby vystoupily. Děti utíkaly po silnici ke kostelu. On pak jedno malé dítě chytil jako rukojmí a čtyřmi ranami zastřelil řidiče.“

Vít Pohanka, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme