V americké loterii se hraje v přepočtu o 38 miliard korun

Miliony Američanů v posledních dnech sledují čísla víc než kdy dřív. Hodnota jackpotu americké loterie Powerball se vyšplhala na 1,5 miliardy dolarů, tedy v přepočtu zhruba 38 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loterie, sázka (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Společnost Lotery USA umožňuje prodej tiketů prostřednictvím svých partnerů po celém světě.

Zájemci dokonce nemusí shánět papírový tiket, sázky je možné uzavřít také online přes internet.

Případný výherce z ciziny ale musí počítat s tím, že si federální vláda odečte 30procentní daň. To je přibližně 11 miliard korun. Naše legislativa ale neumožňuje, aby si mohli vsadit i Češi.

Šance na výhru je ale mizivá. Americká média ji přirovnávají k tomu, že se průměrný občan stane prezidentem Spojených států. I to je ale prý pravděpodobnější, než že sázející jackpot vyhraje.

Základní tiket stojí dva dolary, tedy necelých 50 korun. Lidé si jich proto kupují i několik. Například tiket do španělské loterie El Gordo (Tlouštík) stojí 20 euro, tedy asi 550 korun, na jeden se tak často skládá více lidí.

Spojené státy proto zasáhla sázkařská horečka a miliony lidí už plánují, co by s pohádkovou výhrou udělaly. Většinou by prý skončili v práci, zajistili své příbuzné a případně splatili hypotéku.

Řada lidí by část výhry věnovala na charitu a někteří by se chtěli odstěhovat někam za teplem: „Kdybych vyhrál, šel bych do důchodu, koupil domy mojí rodině a možná bych si pro sebe koupil nějaký ostrov.“

Sobotní losování nepřineslo žádného vítěze. Další šanci získat 1,5 miliardy dolarů budou mít sázející už dnes.

Oprava: V původní verzi jsme chybně uvedli, že vsadit si mohou také Češi. Čtenářům se omlouváme.

Anna Kottová, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme