V americkém městě Aurora se opět střílelo, zemřel útočník i tři rukojmí

Tři lidi zabil zatím neznámý střelec v americkém městě Aurora nedaleko Denveru ve státě Colorado. Už ráno se útočník zabarikádoval v jednom domě a držel čtyři rukojmí. Jedné ženě se podařilo utéct a zalarmovat policii. Po několika hodinách neúspěšného vyjednávání zásahový tým útočníka zabil, po smrti jsou i tři rukojmí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům ve městě Aurora ve státě Colorado, kde útočník držel rukojmí.

Dům ve městě Aurora ve státě Colorado, kde útočník držel rukojmí. | Zdroj: Reuters

„Ve tři ráno jsme obdrželi nouzové volání a zprávu o střelbě v Auroře, evakuovali jsme všechny okolní budovy a začali jsme okamžitě vyjednávat o propuštění rukojmích. Kontakt s únoscem se nám ale nepodařilo udržet,“ popsala seržantka tamní policie Cassidy Carlsonová.

Po několika hodinách neúspěšného jednání začal muž střílet na zásahovou jednotku. Ta střelbu opětovala a útočníka zabila. Muž ale mezitím připravil o život všechna tři zbývající rukojmí.

Aurora se loni zapsala do povědomí celého světa kvůli krvavému masakru v místním kině – James Holmes tam na premiéře posledního filmu o Batmanovi zastřelil 12 lidí a skoro 60 dalších zranil.

Ondřej Himmer, Pavel Polák, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme