V americkém městě Aurora se opět střílelo, zemřel útočník i tři rukojmí

Tři lidi zabil zatím neznámý střelec v americkém městě Aurora nedaleko Denveru ve státě Colorado. Už ráno se útočník zabarikádoval v jednom domě a držel čtyři rukojmí. Jedné ženě se podařilo utéct a zalarmovat policii. Po několika hodinách neúspěšného vyjednávání zásahový tým útočníka zabil, po smrti jsou i tři rukojmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům ve městě Aurora ve státě Colorado, kde útočník držel rukojmí. | Foto: Reuters

„Ve tři ráno jsme obdrželi nouzové volání a zprávu o střelbě v Auroře, evakuovali jsme všechny okolní budovy a začali jsme okamžitě vyjednávat o propuštění rukojmích. Kontakt s únoscem se nám ale nepodařilo udržet,“ popsala seržantka tamní policie Cassidy Carlsonová.

Po několika hodinách neúspěšného jednání začal muž střílet na zásahovou jednotku. Ta střelbu opětovala a útočníka zabila. Muž ale mezitím připravil o život všechna tři zbývající rukojmí.

Aurora se loni zapsala do povědomí celého světa kvůli krvavému masakru v místním kině – James Holmes tam na premiéře posledního filmu o Batmanovi zastřelil 12 lidí a skoro 60 dalších zranil.

Ondřej Himmer, Pavel Polák, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme