V Amsterdamu a Rotterdamu zavedou povinné roušky, opatření bude platit v hustě zalidněných místech

Nizozemská města Amsterdam a Rotterdam ve čtvrtek oznámila, že od 5. srpna zavedou povinnost nošení roušek v hustě zalidněných místech. Týká se to podle francouzského deníku Le Figaro mimo jiné i slavné amsterodamské čtvrti červených luceren.

Amsterdam/Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přístavní město Rotterdam zavede povinné roušky v obchodních čtvrtích a centrech. | Foto: Tereza Kráčmarová | Zdroj: Český rozhlas

Obě města opatřením chtějí omezit šíření koronavirové nákazy. Přijala ho den poté, co nizozemská vláda usoudila, že není nutné zavádět povinnost nošení roušek v celé zemi a dala volnou ruku v přijímání takových opatření regionálním úřadům.

Amsterdamské Rijksmuseum získalo vzácný obraz. Obchodník mu ho věnoval ‚na paměť obětí covidu-19‘

Číst článek

Podle francouzského listu Nizozemsko patří mezi poslední evropské země, které dosud všeobecné nošení roušek odmítají. Amsterdam ale povinnost zavede od příští středy na nejvíce zalidněných místech, jako je čtvrť červených luceren, známá svými podniky nabízejícími sexuální služby. Tato čtvrť se znovu otevřela 1. července po téměř třech měsících uzavírky.

Přístavní město Rotterdam zavede povinné roušky v obchodních čtvrtích a centrech. V hlavním městě i v Rotterdamu se bude nařízení vztahovat na osoby starší 13 let a za jeho porušení bude hrozit pokuta.

Nizozemský premiér Mark Rutte nedávno vyzval Nizozemce k dodržování rozestupů mezi lidmi poté, co začaly růst počty nakažených, zejména mezi mladými lidmi. Dosud bylo v Nizozemsku podchyceno na 53 tisíc případů covidu-19 a 6145 souvisejících úmrtí.

Nizozemská vláda se ve středu rozhodla nevydat doporučení, že by lidé měli vzhledem k šíření koronaviru nosit roušky. Kabinet ve svém prohlášení uvedl, že účinnost takového opatření nebyla prokázána. Mnoho evropských zemí přitom v posledních týdnech k nošení roušek přistoupilo, alespoň v obchodech či jiných uzavřených prostorech, například Francie nebo Španělsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme