V Arkansasu byla otevřena Clintonova prezidentská knihovna

Právě otevřená prezidentská Clintonova knihovna v Arkansasu má být symbolickým mostem do 21. století. Hned tři další američtí prezidenti se při její inauguraci shodli na tom, že Clinton je mimořádnou osobností, která se těší důvěře a respektu mezi demokraty i republikány. Jak zjistil zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, muzeum s knihovnou v Little Rocku ale není místem, kde by chtěl Bill Clinton strávit zbytek života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Clinton s manželkou | Foto: EPA

Současný prezident George Bushe při slavnostním otevření prezidentské knihovny řekl, že kdyby byl Clinton Titanikem, potopila by se ledová kra, do které narazil. Clintona ocenil i George Bush starší, který s ním prohrál ve volbách v roce 1992, a také James Carter.

Clinton je podle manželky Hillary po nedávné operaci opět plný síly. Bývalý starosta New Yorku Ed Koch tvrdí, že by se mohl pokusit nahradit generálního tajemníka OSN Kofiho Annana, kterému skončí v roce 2006 funkční období. Clinton každého ve světě zná a lidé ho mají rádi, tvrdí Ed Koch.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme