V Austrálii soudí třetího muže Vatikánu, kardinál Pell obvinění ze zneužívání dětí popřel

Australský kardinál George Pell u soudu v Melbourne prostřednictvím obhájce obvinění ze zneužívání dětí popřel. Duchovní během pětiminutového stání sám nepromluvil, soud řešil hlavně administrativní otázky. Třetí nejvýše postavený muž Vatikánu do své vlasti přicestoval už v první polovině července. Na začátek procesu se těšil. Řekl, že prý konečně dostane možnost hájit se proti falešným obviněním.

Melbourne (Austrálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardinál George Pell | Zdroj: Reuters

O vývoji případu prý Pell pravidelně informoval papeže Františka. Nejvyšší představitel římskokatolické církve kardinála neodvolal, ale uvolnil ho, aby očistil své jméno. Podle agentury DPA soud určil další slyšení na 6. října.

Podle australské policie obvinilo kardinála více poškozených mužů, které měl v 70. letech jako malé chlapce zneužívat.

Jeho pověst už dříve poškozovala tvrzení, že jako arcibiskup postupoval nesprávným způsobem v případech zneužívání dětí jinými duchovními. Údajně se také pokoušel uplatit jednu z obětí.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme