V Bagdádu byl údajně unesen křesťanský politik

Radikálové údajně v Bagdádu unesli předsedu jedné z místních křesťanských stran. Podle arabské televize Al-Arabíja, která informaci zveřejnila, požadují únosci odchod amerických jednotek z Iráku. V jihoiráckém městě Násiríja byl v neděli podle agentury AP zastřelen tlumočník ve službách iráckých vojáků a jeho syn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilnosti v Iráku | Zdroj: ČTK

Televize Al-Arabíja k únosu stranického šéfa nesdělila podrobnosti. Podle jednoho ze zpravodajů stanice byl nejmenovaný politik unesen na cestě do sídla své strany v Bagdádu. Křesťané tvoří kolem tří procent iráckého obyvatelstva. Některé kostely se staly terči útoků ze strany radikálů, bojujících proti irácké vládě podporované Spojenými státy.

Irácký tlumočník Hasan Ghálí a jeho dvacetiletý syn byli zabiti poblíž jejich domu v Násiríji, oznámil mluvčí italského kontingentu. Vyšetřovatelé podle něj zatím nenašli žádnou stopu vedoucí k pachatelům.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme