V Baltském moři havárie - uniká ropa

Německá nákladní loď převážející 260 tun ropy se převrátila v Baltském moři. Jak oznámila agentura Reuters s odvoláním na finskou pobřežní hlídku, jedenáctičlenné posádce se podařilo zachránit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá loď Janra je nyní asi padesát kilometrů jižně od finského ostrova Ahvenanmaa v Baltském moři a nad vodou je vidět jen její záď. Loď plula z Finska do Německa s nákladem ropy a papírových produktů. „Část ropy začala unikat do moře a z lodě se uvolnilo také několik kontejnerů a kotoučů papíru,“ uvedl pracovník finské pobřežní hlídky.

Příčina nehody podle jeho slov zatím není známa, ale možná se na ní podepsala špatná viditelnost způsobená deštěm a sněhem. Posádka opustila loď na záchranných člunech a pobřežní hlídka je dopravila na břeh na své motorové lodi. Jako poslední opustil palubu převržené lodi kapitán, kterého nabrala loď švédské pobřežní služby.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme