Vlak v Barceloně narazil do nástupiště, zraněny jsou desítky cestujících

Nehoda vlaku v centru Barcelony si vyžádala desítky zraněných | Foto: Adrian Quiroga | Zdroj: ČTK/AP

Ve španělské Barceloně v pátek ráno při vjezdu na Francouzské nádraží havaroval příměstský vlak. Podle agentury Reuters, která se odvolává na záchranáře a místní média, bylo zraněno 54 lidí, jeden vážně. Souprava pravděpodobně nestihla dobrzdit a narazila do zarážedla na konci kolejí.

Barcelona (Aktualizováno: 12:40 28. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle listu El País došlo k nehodě v 7:15 ve stanici Francouzského nádraží (španělsky Estación de Francia). Strojvedoucí podle prvních informací nestihl soupravu zabrzdit a ta narazila do zarážedla na konci tratě. Podle záchranářů bylo zraněno 54 lidí, z toho jeden vážně.

Dohromady 51 lidí bylo převezeno do nemocnic a mnoho jich bylo ošetřeno přímo na nástupišti. Někteří podle agentury DPA plakali a byli v šoku. Na místě zasahovalo několik jednotek zdravotní pohotovosti. Vážně zraněná osoba má pohmožděné plíce, uvedl regionální ministr zdravotnictví Toni Comín.

Katalánská vláda rovněž podle El Periódico kontaktovala konzuláty Rumunska a Francie, protože dohromady tři lehce zranění jsou jejich občany.

Přední část vlaku je silně poničena a menšímu poškození neunikly ani další vagony. Jeden ze svědků nehody barcelonskému listu El Periódico řekl, že následky nehody zhoršila skutečnost, že mnoho lidí ve vlaku při příjezdu na nádraží už stálo. „Popadali jsme,“ řekl svědek, který byl mezi pasažéry.

Ministr katalánské vlády pro místní rozvoj Josep Rull podle barcelonského listu El Periódico řekl, že hovořil se strojvůdcem, který je v šoku. Rychlost vlaku prý naštěstí nebyla vysoká. „Vlak brzdil. Pokud by tomu tak nebylo, hovořili bychom o mnohem vážnější nehodě,“ řekl Rull.)

Vlak přijížděl ze Sant Vicenc de Calders poblíž Tarragony na příměstské lince R2, informují záchranné služby. Na místě zasahuje několik jednotek zdravotní pohotovosti. Podle místních médií se neštěstí stalo v den, na kdy byla svolána regionální železniční stávka.

Železnice barcelonským občanům doporučila, aby se Francouzskému nádraží vyhnuli. Podle svědků nehoda přerušila provoz vlaků a některá nástupiště byla obehnána policejními páskami.

miz, kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme