V Bavorsku při výbuchu bomby zemřel útočník, 12 lidí je zraněno

Jeden člověk během útoků zemřel a 12 dalších bylo v neděli pozdě večer zraněno při explozi v bavorském Ansbachu. Podle bavorského ministerstva vnitra šlo o úmyslný čin, při němž zahynul pouze domnělý útočník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu napadl sekyrou cestující | Zdroj: Reuters

Výbuch nastal u vchodu do areálu, kde se od pátku konal hudební festival. Nedělní koncert byl zrušen a asi 2 500 návštěvníků bylo ihned evakuováno.

Místní starostka Carda Seidelová novinářům řekla, že se jednalo minimálně o jednu nálož.

Podle dřívějších informací výbuch nastal v historickém centru města, krátce po desáté hodině večerní. Svědci hovoří o dvou explozích.

Na místo okamžitě dorazila řada policistů, hasičů a záchranářů. Nasazena byla i speciální policejní jednotka.

Nad místem podle svědků létal vrtulník. Historické centrum města bylo uzavřeno a přilehlé okolí, včetně hotelu, evakuováno.

Jde již o třetí incident v týdnu

Do města z Berlína míří bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Zároveň zasedá německý krizový štáb.

Čtyřicetisícové město Ansbach leží asi 140 kilometrů severně od Mnichova, kde v pátek osmnáctiletý mladík v nákupním centru zastřelil devět lidí a pak sebe.

Jde tak již o třetí incident, který se odehrál během posledního týdne v Bavorsku. Začátkem minulého týdne nedaleko bavorského Würzburgu totiž sedmnáctiletý afghánský žadatel o azyl napadl sekerou a nožem cestující a zranil přitom čtyři lidi.

ČTK, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme