V Bavorsku řádil šílený střelec, možná prchá do Česka

Jeden mrtvý a osm zraněných, takový je výsledek řádění muže, který v neděli večer střílel v hostinci v pohraniční bavorské obci Wernberg-Köblitz. Pachatel je na útěku a podle německé policie není vyloučeno, že se pokusí přejít hranici do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranky na místě řádění šíleného střelce | Zdroj: ČTK

Drama se odehrálo včera před desátou hodinou večer. Johann Meier, který pochází z vesnice v sousedství městečka, vystřelil nejprve do hostince zvenčí oknem. Pak vtrhl dovnitř a v chodbě zastřelil 67letého muže.

Vzápětí pronikl do zaplněného lokálu, ve kterém se konala schůze věřících místní farnosti. Bez výběru začal střílet kolem sebe. Zranil osm lidí, z nichž pět je v ohrožení života, tři jsou zraněni lehce. Poté s pistolí v ruce unikl.

Prozatím není jasné, co 49letého Johanna Meiera k šílenému činu vedlo. Muž však neměl v okolí dobrou pověst. "Toho tady zná každý," uvedl policejní mluvčí.

Městečko Wernberg-Köblitz leží asi 30 kilometrů od hraničního přechodu Rozvadov. Policie nasadila do pátrání po vrahovi nejméně 100 lidí. Jakmile se zvedne mlha, zapojí do akce pátrací i vrtulníky. V celé oblasti se uskutečňují kontroly totožnosti, především ve směru na české hranice.

Na možnost, že se Meier pokusí překročit hranice, se připravují i čeští pohraničníci. "Podezřelý se pohybuje v osobním vozidle značky Opel Astra stříbrné barvy. Všechny policejní hlídky byly s touto informací seznámeny prostřednictvím operačních středisek," řekla Radiožurnálu Lenka Zubacká z oblastního ředitelství cizinecké pohraniční policie.

Podle západočeské policejní mluvčí Jolany Číhové má devětačtyřicetiletý ozbrojený uprchlík silnou postavu, měří 170 centimetrů. Má tmavé prořídlé vlasy, uprostřed téměř pleš. Nosí knírek a pravděpodobně jednu náušnici.

K podobným případům bezhlavé střelby dochází v Německu zejména ve školním prostředí. Před rokem právě v Bavorsku zastřelil žák svou učitelku. Před třemi lety pak otřásl Německem masakr v erfurtském gymnáziu, kde rukou studenta Steinhäusera zahynulo 16 studentů a učitelů.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme