V Bavorsku řádil šílený střelec, možná prchá do Česka

Jeden mrtvý a osm zraněných, takový je výsledek řádění muže, který v neděli večer střílel v hostinci v pohraniční bavorské obci Wernberg-Köblitz. Pachatel je na útěku a podle německé policie není vyloučeno, že se pokusí přejít hranici do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranky na místě řádění šíleného střelce | Foto: ČTK/EPA

Drama se odehrálo včera před desátou hodinou večer. Johann Meier, který pochází z vesnice v sousedství městečka, vystřelil nejprve do hostince zvenčí oknem. Pak vtrhl dovnitř a v chodbě zastřelil 67letého muže.

Vzápětí pronikl do zaplněného lokálu, ve kterém se konala schůze věřících místní farnosti. Bez výběru začal střílet kolem sebe. Zranil osm lidí, z nichž pět je v ohrožení života, tři jsou zraněni lehce. Poté s pistolí v ruce unikl.

Prozatím není jasné, co 49letého Johanna Meiera k šílenému činu vedlo. Muž však neměl v okolí dobrou pověst. "Toho tady zná každý," uvedl policejní mluvčí.

Městečko Wernberg-Köblitz leží asi 30 kilometrů od hraničního přechodu Rozvadov. Policie nasadila do pátrání po vrahovi nejméně 100 lidí. Jakmile se zvedne mlha, zapojí do akce pátrací i vrtulníky. V celé oblasti se uskutečňují kontroly totožnosti, především ve směru na české hranice.

Na možnost, že se Meier pokusí překročit hranice, se připravují i čeští pohraničníci. "Podezřelý se pohybuje v osobním vozidle značky Opel Astra stříbrné barvy. Všechny policejní hlídky byly s touto informací seznámeny prostřednictvím operačních středisek," řekla Radiožurnálu Lenka Zubacká z oblastního ředitelství cizinecké pohraniční policie.

Podle západočeské policejní mluvčí Jolany Číhové má devětačtyřicetiletý ozbrojený uprchlík silnou postavu, měří 170 centimetrů. Má tmavé prořídlé vlasy, uprostřed téměř pleš. Nosí knírek a pravděpodobně jednu náušnici.

K podobným případům bezhlavé střelby dochází v Německu zejména ve školním prostředí. Před rokem právě v Bavorsku zastřelil žák svou učitelku. Před třemi lety pak otřásl Německem masakr v erfurtském gymnáziu, kde rukou studenta Steinhäusera zahynulo 16 studentů a učitelů.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme