V Bejrútu přes zákaz demonstrují tisíce Libanonců

Tisíce lidí se shromáždily v centru libanonské metropole Bejrútu - požadují odstoupení vlády, odchod syrských vojsk ze země a důsledné vyšetření nedávného atentátu na bývalého libanonského premiéra Rafíka Harrírího. Od neděle přitom v zemi platí zákaz demonstrací a shromažďování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Bejrútu | Zdroj: ČTK

Libanonský parlament už zahájil svá jednání o okolnostech atentátu na Rafíka Harrírího. Zasedání je velmi bouřlivé a drúzský předák a vlivný politik Valíd Džumblát, který je přední osobností opozice, už vyzval vládu Umara Karámího k odstoupení. Jak informovala libanonská televizní stanice LBC, demonstrace se koná jen přibližně půl kilometru od parlamentu, na nejznámějším náměstí Mučedníků. Demonstrantů stále přibývá.

Demonstraci v neděli zakázal ministr vnitra poté, co také prosyrské síly chtěly demonstrovat v centru města, a to proti probíhající návštěvě náměstka americké ministryně zahraničí. Libanonští vojáci a policisté mají rozkaz udělat vše, aby zabránili násilí a pouličním srážkám.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme