V Bejrútu summit Ligy arabských států

Za přísných bezpečnostních opatření dnes v libanonské metropoli Bejrútu začíná summit Ligy arabských států. Hlavním tématem schůzky by měla být mírová iniciativa saúdskoarabského korunního prince Abdalláha, která by měla zlepšit izraelsko-arabské vztahy. Do Bejrútu už dorazili prezidenti šesti arabských států - Jemenu, Džibutska, Somálska, Tuniska, Sýrie a Alžírska - marocký král a také několik šéfů delegací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Summitu se naopak zřejmě nezúčastní egyptský premiér Husní Mubarak a nepřijede ani předseda palestinské autonomie Jásir Arafat. V libanonském hlavním městě je už také generální tajemník OSN Kofi Annan, vysoký představitel EU pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Javier Solana, generální tajemník Frankofonie Butrus Butrus-Ghálí a zvláštní vyslanec EU pro Blízký východ Miguel Angel Moratinos.

Izrael v zásadě souhlasí s kompromisním plánem na příměří s Palestinci, jak ho předložil americký vyslanec pro Blízký východ Anthony Zinni. Podle nejmenovaného izraelského představitele citovaného agenturou AFP židovský stát požádal o upřesnění detailů.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme