V Bělehradě razantně bojují s rušením nočního klidu

Srbská metropole Bělehrad v noci utichne. Tamní radní se rozhodli omezit provoz barů a diskoték ve většině městských obvodů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Bělehrad v noci

Pohled na Bělehrad v noci | Foto: Turistička organizacija Beograda

Ve vyhlášené klubové čtvrti Dorčol v centru starého Bělehradu mají smutek. Bouřlivý a exotický noční život srbské metropole přitahoval mladé lidi z celé Evropy. Bělehrad se stal vyhlášeným cílem klubové turistiky a proslavil se jako město, které nikdy nespí

S tím je teď konec. V pracovní den musí bary zavřít své brány o půlnoci a o víkendu mohou mít otevřeno jen o 60 minut déle. Hodinu před zavírací dobou už ale nesmějí pouštět hlasitou muziku. Týká se to všech podniků v obytných domech, jejichž nájemníci si stěžovali na neustálý hluk.

„Party jsou tady hlavně o víkendu. Skládám a pouštím elektronickou taneční hudbu a stávalo se, že lidi přišli v pátek a odcházeli až v neděli dopoledne,“ říká známý bělehradský DJ Filip, který vystupuje právě na Dorčolu.

Klid má do centra přinést také další opatření, a tím je noční zákaz prodeje alkoholu v obchodech, kioscích i na benzínových pumpách.

Milovníci nočního života budou muset dobrodružství hledat buď někde na okraji velkoměsta, kde nejsou obytné domy, nebo se musí vydat na rozhoupanou palubu některého ze stovek bělehradských hausbótů, které fungují jako luxusní restaurace nebo diskotéky. To je ale zábava jen pro ty, kteří mají peníze, špunty do uší, silný žaludek a nebojí se projevů mořské nemoci.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme