V Bělehradě začalo první jednání o návratu vyhnanců z Kosova

Návrat lidí vyhnaných z domovů zpět do Kosova - to je téma dnešní schůzky zástupců kosovské samosprávy s představiteli Srbska v Bělehradě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kos. Mitrovica - před "zónou důvěry"

Kos. Mitrovica - před "zónou důvěry" | Foto: Robert Mikoláš

V bělehradském Paláci federace se sešli zástupci všech etnických skupin žijících v Kosovu a Metohiji, srbské provincii, která je už 6 let pod správou OSN. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí pobočky Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v Bělehradu Andrej Machecić, jde o první společné jednání představitelů Srbska se zástupci kosovské samosprávy o návratu vyhnanců.

"Dnešní schůzka je vůbec prvním setkáním pracovní skupiny pro otázku návratu vnitrostátních běženců zpět do Kosova. Budou se projednávat témata dalších setkání tohoto grémia. Půjde především o hledání zmizelých osob, návrat lidí do jejich domovů nebo o zajištění dodávek elektřiny," uvedl Andrej Machecić.

Bělehrad trvá na tom, že před hrozbou teroru ze strany většinového albánského obyvatelstva opustilo své vesnice v Kosovu 200 tisíc Srbů a že 180 tisíc z nich se dosud nemohlo vrátit. Kosovští Albánci považují tato čísla za přehnaná.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme