V belgickém Hasseltu po týdnu vzpomenou na oběti ničivé bouře

Belgie uctí památku pěti účastníků hudebního festivalu v Hasseltu, které před týdnem zabila prudká bouře. Vítr o síle 9 stupňů Beaufotrovy stupnice porážel stromy a kovové instalace kolem pódií, na kterých vystupovali hudebníci. Čtyři lidé přišli o život na místě. Pátá oběť podlehla zraněním včera v nemocnici. Na dnešní večer se proto v Hasseltu chystá tichá vzpomínka na mrtvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Openair festival Pukkelpop poblíž města Hasselt. | Zdroj: Reuters

Obřad k uctění památky pěti hudebních fanoušků, kteří zahynuli při nečekané bouři provázené prudkým lijákem a silným vichrem, se odehraje v centru Hasseltu v 18 hodin. Solidaritu s oběťmi a stovkou zraněných projevila část z 35 hudebních skupin, které na hasseltském festivalu Pukkelpop měly vystoupit.

Podle deníku Gazet van Antwerpen se vzdaly svého honoráře za zrušený koncert a organizátorům festivalu už vyplacené peníze vrátí. Prokuratura v Hasseltu vyšetřuje možnou zodpovědnost organizátorů za tragické následky větrné smrště.

Podle meteorologů ale neštěstí způsobila lokální bouřka. Kdy, kde a v jaké síle udeří, nebylo možné předpokládat.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme