V Belgii našli mrtvého strážce jaderné elektrárny, podle policie šlo o běžný kriminální čin

V Belgii vyšetřují vraždu muže, který pracoval v ostraze jaderné elektrárny. Vrah podle deníku Dernière Heure ukradl jeho přístupovou kartu do areálu elektrárny. Belgická média už v minulých dnech spekulovala, že teroristé, kteří udeřili v Bruselu, mohli původně plánovat útok na jednu z belgických atomových elektráren. Belgická policie ale potvrdila, že vraždu vyšetřuje jako běžný kriminální čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna v belgickém Tihange | Zdroj: Reuters

Člena ostrahy zastřelil neznámý pachatel ve čtvrtek v okrese Charleroi. Elektrárna čip ihned po ohlášení krádeže zablokovala.

Deník nezveřejnil, ve které elektrárně strážce pracoval. V zemi jsou ale jen dvě jaderná zařízení. Jedno 100 a druhé 60 kilometrů od Charleroi.

Belgický deník Dernière Heure psal už dříve o tom, že teroristé, kteří stojí za úterními výbuchy na bruselském letišti a v metru, možná uvažovali i o útoku na jaderné elektrárny.

V plánu teroristů byl možná i útok na jaderné elektrárny, píše belgický deník

Číst článek

Teroristická buňka, která zaútočila v Bruselu, si loni na skrytou kameru nahrávala dům šéfa belgického úřadu pro jaderný výzkum. Tento muž ale v žádné z jaderných elektráren nepracoval.

Podle některých nepotvrzených spekulací tak možná teroristé mohli chtít získat jaderný materiál pro takzvanou špinavou bombu. Provozovatel elektráren, firma Electrabel, se proti všem spekulacím ohradila. Průnik do elektráren je prý nemožný.

Ondřej Houska, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme