V Belgii razantně prořídne síť pošty. Zavírají se další její úřadovny

Belgická pošta chystá další zavírání svých malých úřadoven. Na konci roku má být v celém desetimilionovém království otevřeno jen 700 pošt. Nahradí je tzv. poštovní místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pošťák

Do konce roku zavře belgická pošta dalších 50 svých úřadů. Místo nich ale vznikne 70 nových poštovních přepážek, které už dnes dobře fungují hlavně v supermarketech. Tato poštovní místa - většinou vyčleněný kout ve větší prodejně vybavený pytli na poštu - mohou poskytovat základní služby. Je možné tam koupit známky, zaplatit složenku, podat doporučenou zásilku i balík.

Taková poštovní místa ale nepřijímají operace v hodnotě převyšující 300 eur a také není možné si v nich vyzvednout uloženou zásilku. Oproti běžným poštám ale mají mnohem výhodnější otevírací dobu. Většinou od osmi ráno do osmi večer. Pošty přitom zavírají už v pět odpoledne. Na konci roku bude v Belgii 700 takových poštovních míst a bude jich tedy stejně jako klasických pošt.

Přečtěte si také:

Belgie částečně uvolní zákaz nedělního prodeje
Británii stávkují zaměstnanci pošt

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme