V Belgii se může podle tajné služby skrývat několik desítek džihádistů

Belgie může být jednou z líhní bojovníků za šíření islámu. Kandidátů džihádu může podle Služby pro bezpečnost státu žít v Belgii několik desítek. Tamní federání policie monitoruje hlavně ty, kteří strávili nějakou dobu v Pákistánu nebo Afganistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islám | Foto: Comstock Images

Informace se objevily v souvislosti s akcí proti fanatickém vrahovi sedmi lidí ve francouzském Toulouse. Minulou středu ho policie zneškodnila po mnoha hodinách obléhání jeho domu.

Odhady belgické Služby pro bezpečnost státu mluví o několika desítkách kandidátů džihádu, tedy šíření islámu se zbraní v ruce.

Takoví lidé podle ředitele služby Alaina Wynantse bydlí v Belgii, ale také pobývali v Pákistánu nebo Afganistánu v oblastech, kde se cvičí džihádisté. Prohlásil to v diskusním pořadu frankofonní belgické televize věnovaném zneškodnění radikálního islamisty Mohameda Meraha, vraha z Toulouse.

V Belgii se už v minulosti islamisté snažili rekrutovat džihádisty mezi potomky přistěhovalců. Předloni za to soud potrestal jednu muslimku osmi lety vězení.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme