V Belgii se otevřela muzea surrealisty Magritta a kreslíře Hergého

Belgie vzdala hold dvěma svým významným výtvarníkům. Najednou se pro veřejnost otevřela muzea surrealisty Reného Magritta a kreslíře komiksů známého pod pseudonymem Hergé. Obě muzea počítají s velkou návštěvností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum Reného Magritta v Bruselu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

"Je to velmi krásné muzeum Magritta. Moc pěkná expozice. Všechny vysvětlivky k jeho životu jsou jasné. Moc se mi to líbí," řekl po procházce výstavními sály architekt Claude Savon, který se na díla Reného Magritta přijel podívat až z Marseille.

Ve zrekonstruovaném křídle Paláce krásných umění v Bruselu se vystavují díla z umělcových ranných období i z nejplodnějších let ovlivněných jeho vstupem do komunistické strany. K nejznámějším patří jeho obrazy mužů bez tváře s buřinkou na hlavě a barvami hýřící akty, ke kterým ho inspirovala manželka Georgetta.

Pro muzeum druhého významného belgického výtvarníka, kreslíře Hergého, vznikla hypermoderní budova ve městě Louvain la Neuve asi 30 kilometrů od Bruselu. Návštěvníci se v něm seznámí s tradicí belgického komiksu a s nejslavnějším Hergého hrdinou - detektivem a reportérem Tintinem.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme