V Belgii se třásla země

Obyvatele a návštěvníky Belgie dnes ráno překvapilo zemětřesení o síle asi 4,5 stupně Richterovy škály. Mnozí lidé pocítili otřesy půdy a přiznali, že měli strach. Nikdo ale nebyl zraněn a zatím nejsou hlášeny ani žádné škody. Zemětřesení postihlo především východní části Belgie u hranic s Německem, kde bylo epicentrum. Belgičtí seizmologové hlásí, že podobné otřesy budou ještě pokračovat. Mohou prý dosáhnout až sedmi stupňů Richterovy škály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení | Foto: Jan Rosenauer

Zemětřesení přišlo kolem půl deváté ráno. Belgičanům žijícím u hranic s Německem se začal doma třást nábytek. Popelnice na ulici se mnohdy převrhly. "Byl to velice zvláštní pocit, seděl jsem u snídaně a najednou se začalo vše kolem třást. Během chvilky to bylo pryč," uvedl v televizi RTBF jeden svědek.

Hlavní město Brusel otřesy půdy téměř nepocítilo, stejně jako jižní Valonsko a sever Vlámska. Odborníci tvrdí, že Belgie se může těšit během příštích týdnů a měsíců na další zemětřesení. Budou prý asi slabší než to dnešní, ale nic není jisté. Není jasné, kde bude ale není pravděpodobné, že by se v Belgii do konce roku půda už neotřásla, uvedl jeden z odborníků.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme