V Belgii sílí hlasy pro zákaz nošení muslimské burky na veřejnosti

Podobně jako Franci, i sousední Belgie uvažuje o zákazu nošení muslimské burky na veřejnosti. Tradiční oděv zahalující celou postavu ženy navrhly zakázat už dvě velké vládní strany. Teď se k nim přidala další, která svůj program zakládá na myšlenkách humanismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

Poslanec za frankofonní Humanistické demokratické centrum Georges Dallemagne chce v Parlamentu předložit návrh na zákaz nošení burek na veřejných místech. Má to být z bezpečnostních důvodů. Burka podle něj ale také poškozuje osobnost ženy, což není v souladu s ideami jeho strany.

Návrh se netýká muslimských šátků, které podle poslance nijak neomezují společenský život žen. S podobným návrhem už přišli i Křesťanští a Vlámští demokraté, kteří žádají zákaz šatů znemožňujících identifikaci člověka podle obličeje.

Pro zákaz burky jsou i frankofonní liberálové. Ti navíc navrhují zákaz nošení jakýchkoli náboženských symbolů ve školách a na úřadech.

Pavel Novák, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme