V Belgii sílí hlasy pro zákaz nošení muslimské burky na veřejnosti

Podobně jako Franci, i sousední Belgie uvažuje o zákazu nošení muslimské burky na veřejnosti. Tradiční oděv zahalující celou postavu ženy navrhly zakázat už dvě velké vládní strany. Teď se k nim přidala další, která svůj program zakládá na myšlenkách humanismu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce (ilustrační foto)

Žena v burce (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Poslanec za frankofonní Humanistické demokratické centrum Georges Dallemagne chce v Parlamentu předložit návrh na zákaz nošení burek na veřejných místech. Má to být z bezpečnostních důvodů. Burka podle něj ale také poškozuje osobnost ženy, což není v souladu s ideami jeho strany.

Návrh se netýká muslimských šátků, které podle poslance nijak neomezují společenský život žen. S podobným návrhem už přišli i Křesťanští a Vlámští demokraté, kteří žádají zákaz šatů znemožňujících identifikaci člověka podle obličeje.

Pro zákaz burky jsou i frankofonní liberálové. Ti navíc navrhují zákaz nošení jakýchkoli náboženských symbolů ve školách a na úřadech.

Pavel Novák, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme