V Belgii stoupl počet zadržených Čechů

V Belgii překvapivě narostl počet zadržených Čechů. Bruselské zpravodajce Českého rozhlasu Pavle Kvapilové to řekla tamní konzulka Alexandra Krusová. Počet zadržených se podle ní v současné době blíží dvěma desítkám. Pro srovnání - v sousedním Nizozemsku ví náš konzulát zhruba o šesti takových případech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel

Pokud jde o Čechy zadržené v Belgii, důvody se různí. Jde například o mladíka, který se ubytoval v drahém hotelu a pak se pokusil utéct bez placení. "Ne vždycky nám belgická strana oznamuje ten důvod; někdy to byla krádež, obchod s lidmi, falšování dokladů. Samozřejmě do vyšetřování nemůžeme zasahovat, pouze dohlížíme na to, aby jim byl přidělen advokát," říká konzulka Krusová.

Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, se stává, že belgické úřady posílají Čechům polské nebo ruské tlumočníky. Jsou také případy, kdy Češi nedostanou příslušné dokumenty v češtině, dodává naše konzulka Alexandra Krusová. "Stalo se, že nedostali obvinění nebo rozsudek v českém jazyce, ale vždycky jsme na to upozornili příslušné belgické orgány a žádali jsme o nápravu."

Pavla Kvapilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme