V Belgii začínají zimní výprodeje. Lidé šetřit nebudou

Téměř každý obchod nyní láká na povánoční výprodeje. Zimní výprodeje lákají zákazníky na slevy v desítkách procent. Do obchodů zamířili i Belgičané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgické obchody nabízejí po Vánocích výrazné slevy | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

„Lidé hodně zboží obhlížejí, ale i nakupují. Někteří odcházejí až s pěti firemními taškami. Jako první nakupují oblečení a obuv,“ říká zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, který se dopoledne zašel do jedné z obchodních galerií podívat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na první den výprodejů ze zašel do jedné z nákupních galerií podívat zpravodaj ČRo Pavel Novák

Hlavní nápor ale přijde odpoledne, až lidé půjdou z práce. Obchody mají otevřeno do 20 hodin. Slevy dosahují 30 až 50 procent, někdy i 70 procent. Platí, že se nejvíce nakupuje v první dny výprodejů, později je zboží přebrané.

Zdá se, že letos Belgičané šetřit nebudou a obchodníci se snaží zboží nabídnout a vyprázdnit své sklady. „Musíme si počkat na 31. leden, až budou obchodníci sčítat a budou moci bilancovat, jestli byl zájem podobný jako v předchozích letech,“ dodává Pavel Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novoroční nákupní horečku sledoval v obchodech ve Waterloo nedaleko Bruselu zpravodaj Pavel Novák

Podle průzkumu z loňského roku považuje 90 procent Belgičanů období slev za výhodné. 80 procent zákazníků je ale obezřetných a nedůvěřivých, co se týká skutečné míry zlevněného zboží. Sedm z deseti spotřebitelů utratí víc, než kolik původně zamýšlelo.

Pavel Novák, Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme