V Belgii zkoušejí vánoční stromky neprodávat, ale pronajímat

Jaký vánoční stromek vám nikdy neopadá ? Ten, který si nekoupíte, ale pronajmete. Jedna firma v Belgii sídlící nedaleko Antverp nabízí pronájem smrčků a jedlí na vánoční svátky. Zákazník může svůj oblíbený stromek používat i několik let po sobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánek na vánočním trhu | Foto: Pavel Novák

Adoptujte si na Vánoce stromek. Taková je nabídka firmy, která přišla se zvláštní službou pro ty, kteří nechtějí mít po Vánocích starosti, kam s použitým stromkem. Před svátky firma doveze smrček nebo jedli v květináči k rodině domů a po Vánocích si pro něj zase přijede a vrátí jej do lesní školky.

Každý stromek má své kódové označení a rodina si jej může objednat zase příští rok. Pokud stromek přežije takové stěhování ve zdraví, může se nechat ozdobit ještě další 4 roky. Pak už je příliš vzrostlý na to, aby se mohl přesazovat. První rok stojí pronájem 40 eur a v dalších letech jen 20. Firma už letos vyřizuje objednávky od více než 600 zájemců.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme