V Bělorusku se naplňují obavy opozice

V Bělorusku se naplňují předpovědi tamní opozice, že režim Aleksandra Lukašenka po vyhraných volbách zesílí represe. Po včerejší v pořadí už druhé demonstraci proti výsledkům referenda a voleb policie zadržela dva předáky opozice. Policie zasáhla proti demonstrantům s větší razancí než při prvním shromáždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běloruské volby | Foto: Pavel Novák

Příslušníci speciálních jednotek OMON tentokrát využili menšího zájmu kamer a zahraničních diplomatů a zasáhli proti demonstrantům s větší razancí. Zadrželi jich několik desítek. Před budovou KGB zadržela a naložila do autobusů několik desítek lidí. Při jejich předvádění nechyběly rány a kopance. Zadrželi i předsedu Sociální demokracie Mikolu Statkieviče. Zbili a zatkli také šéfa Sjednocené občanské strany Anatolije Lebeďka.

"Samozřejmě, že ho bili a kopali. Zkroutili mu ruce a bili mu hlavou o podlahu," tak zblízka viděl zadržení Anatolije Lebeďka v jedné z minských restaurací místopředseda jeho strany Aleksander Dobrovolski. Podle něj nešlo o snahu obnovit veřejný pořádek, ale o mstu KGB.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme