V Berlíně řeší, zda může být křik dětí důvodem k zavření školky

Stížnosti na dětský křik by v budoucnu neměly být v Berlíně důvodem k uzavírání školek. Rodiče v německé metropoli v nedávné době prohráli několik soudních sporů, kde si lidé stěžovali na přílišný hluk, který ratolesti vyluzují. Politici teď chtějí podobným situacím předejít úpravou zákona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mateřská školka | Foto: Vlastík Novák

Berlínskou veřejnost pobouřil případ ve čtvrti Friedenau, kde se z dosavadních prostor musela vystěhovat oblíbená školka "Mléčný zoubek".

Důvod? Soused měl dojem, že děti odpoledne dělají příliš velký rámus. Podobné případy jsou hlášené i dalších německých měst.

Politici berlínské SPD teď přišli s novelou zákona, která by hluk hrajících si dětí definovala coby normální zvuk, který se musí tolerovat.

S dosavadním nařízením, které dětský křik řadilo do stejné kategorie se silniční dopravou nebo průmyslovým hlukem, měly potíže hlavně školky s celodenním provozem. Nová pravidla by měla začít platit co nejdříve po letních prázdninách.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme