V Berlíně začíná Love Parade

Tisíce příznivců technopárty budou opět tančit ulicemi Berlína, kde začíná Love Parade. Je však možné, že se akce zúčastní víc policistů než tanečníků. Zamračená obloha jako kdyby symbolizovala obavy pořadatelů, Po rekordním půldruhém milionu návštěvníků v uplynulých ročnících hrozí totiž tomu dnešnímu třináctému podstatně nižší počet příznivců technohudby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ačkoli německá dráha hlásí přeplněné vlaky z Mnichova Kolína a Basileje, organizátoři počítají s necelým půlmiliónem lidí. Na slabším zájmu se zřejmě podepsaly několikaměsíční spory ohledně financování přehlídky lásky, jejího termínu, trasy i statutu. Poprvé se Loveparade koná nikoli jako politická demonstrace za toleranci, nýrž jako komerční akce. To znamená, že pořadatelé nikoli město budou letos hradit úklid tun odpadků, které tanečníci za sebou zanechávají. První ze 43 alegorických vozů se na šestikilometrovou trasu vydá ve 14 hodin.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme