V boji o posty velvyslanců EU česká diplomacie nezabodovala

Žádný z českých diplomatů zatím neuspěl v boji o posty budoucích velvyslanců Evropské unie. V prvním kole se obsazovalo 32 míst v různých částech světa. Do užšího výběru se dostali tři čeští kandidáti. Nakonec ale ve výběru šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové neuspěl žádný z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Catherine Ashtonová. | Foto: Tiskový servis Evropské komise

Nové členské země Unie získaly v diplomatickém sboru místa velvyslanců v Afganistánu, Gruzii, Jordánsku a Jižní Koreji. V Kábulu bude zájmy Unie zastupovat Litevec a v Tbilisi Bulhar. Do Ammánu a Soulu vyrážejí polští diplomaté.

Unijní diplomatická služba má působit na 130 místech ve světě už od prosince. Čeští uchazeči ale neskládají ruce do klína. Do konkurzu na dalších 80 míst unijních velvyslanců se podle zdrojů blízkých Černínskému paláci přihlásilo 43 našich diplomatů.

Unie bude mít svá zastoupení i v tak odlehlých státech jako jsou například africký Gabon, nebo Papua-Nová Guinea v Oceánii.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme