V boji proti Al Kaidá bude pomáhat i Francie

Francie vyšle do Afghánistánu osm stíhaček typu Mirage 2000. Oznámil francouzský ministr obrany Alain Richard. Tato informace potvrdila včerejší televizní vystoupení prezidenta Chiraca, ve kterém přislíbil, že Francie pošle další bojová letadla na pomoc americkým operacím v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirage 2000 | Foto: Dassault Aviation

Nové letecké posily z Francie by se měly účastnit bombardování základen teroristické organizace Al Kaidá. Francouzský ministr obrany Allain Richard upřesnil, že stíhačky z Francie budou ničit spoje a ústupové prostory zmíněné oragnizace, kterou řídí Úsama bin Ládin. Na rozhlasové stanici Evropa 1 dnes Richard sdělil, že francouzské bojové letouny zůstanou v Afghánistánu dva týdny. Z francouzských leteckých sil se na dosavadních operacích v Afghánistánu zatím podílela letadla Mirage 4p provádějící fotografický průzkum a letadla elektronického odposlechu typu c160 Gabriel.

Markéta Kaclová, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme