V Boloni na volebním shromáždění vybuchla nálož

V severoitalské Boloni večer vybuchla nálož na volebním shromáždění krajně pravicové strany Národní spojenectví. 5 lidí bylo lehce zraněno. V Itálii předvolební kampaň pro evropské volby probíhá ve velmi napjatém ovzduší, budou totiž velkým testem pro italské politické strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Nálož tvořily láhev s hořlavinou a elektrická rozbuška. Vybuchla v těsné blízkosti tribuny, na které právě hovořil předseda krajně pravicového Národního seskupení a vicepremiér Gianfranco Fini. 5 lidí bylo zraněno, dva museli být převezeni do nemocnice. Ostatní byli ošetřeni na místě.

Národní seskupení je druhá nejsilnější strana vládní koalice vedené Silviem Berlusconim a před třemi dny výbuch značně poškodil kancelář strany na Sardínii. Předvolební kampaň pro evropské volby v Itálii probíhá ve značně napjatém ovzduší. Volby jsou totiž pojímány jako test sympatií voličů k současné vládě.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme