V Bonnu se diskutuje o snižování skleníkových plynů

V Bonnu začíná ministerská část konference OSN o změnách podnebí. Jednání by mělo přispět k vyřešení sporu kvůli plnění kjótského protokolu z roku 1997 o snižování emisí skleníkových plynů do atmosféry. Konference se účastní také ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvanáctidenní konference navazuje na předcházející kolo rozhovorů, které zkrachovalo loni v listopadu v Haagu. Diskuzi na ministerské úrovni, které se účastní i Miloš Kužvart, předcházelo od pondělí neformální setkání expertů v pracovních skupinách. Delegace ze 180 zemí budou v Bonnu usilovat o to, aby protokol z Kjóta podepsalo co nejvíce států.

Protokol se stane závazným v okamžiku, kdy ho ratifikuje nejméně 55 signatářských zemí, které byly v roce 1990 zodpovědné za 55 procent emisí z průmyslových zemí. Zamítavé stanovisko k závěrům jednání z Kjóta zaujímají především Spojené státy a Japonsko. Jednání v Bonnu budou sledovat také zástupci nevládních organizací, mezi nimi i čtyři ekologičtí aktivisté z České republiky.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme