V Bonnu se diskutuje o snižování skleníkových plynů

V Bonnu začíná ministerská část konference OSN o změnách podnebí. Jednání by mělo přispět k vyřešení sporu kvůli plnění kjótského protokolu z roku 1997 o snižování emisí skleníkových plynů do atmosféry. Konference se účastní také ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvanáctidenní konference navazuje na předcházející kolo rozhovorů, které zkrachovalo loni v listopadu v Haagu. Diskuzi na ministerské úrovni, které se účastní i Miloš Kužvart, předcházelo od pondělí neformální setkání expertů v pracovních skupinách. Delegace ze 180 zemí budou v Bonnu usilovat o to, aby protokol z Kjóta podepsalo co nejvíce států.

Protokol se stane závazným v okamžiku, kdy ho ratifikuje nejméně 55 signatářských zemí, které byly v roce 1990 zodpovědné za 55 procent emisí z průmyslových zemí. Zamítavé stanovisko k závěrům jednání z Kjóta zaujímají především Spojené státy a Japonsko. Jednání v Bonnu budou sledovat také zástupci nevládních organizací, mezi nimi i čtyři ekologičtí aktivisté z České republiky.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme