V Bosně končí kampaň před nedělními megavolbami

Bosna a Hercegovina se připravuje na nedělní megavolby, kdy se bude volit celkem 15 parlamentů a několik prezidentů. Volební kampaň vrcholí dnes večer v obou částech Bosny , v muslimsko-chorvatské federaci i Republice srbské.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na cestě do Jabuky (Bosna a Hercegovina)

Na cestě do Jabuky (Bosna a Hercegovina) | Foto: Stanislav Miler

Pozorovatelé se obávají, že právě ta by po volbách mohla usilovat o úplné oddělení od bosenského státu.

Banja Luka je hlavním městem bosenské Republiky srbské a proto tady končí kampaň všech relevantních srbských politických stran. Ankety, lidé na ulici i aktivisté politických stran předpovídají vítězství sociálních demokratů premiéra Milorada Dodiga.

Na jednom z ústředních náměstí Banja Luky se už teď odpoledne začíná připravovat velký koncert. Večer tu vystoupí velmi populární srbská zpěvačka Ceca, půjde vlastně o konec předvolební kampaně. Ceca vystoupí právě na podporu Dodiga, kandidáta na prezidenta Republiky srbské.

Martin Dorazín, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme